wiadomości budowlane

Aktualności SNB

SNB na CEPŸŸ Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości

W dniach 17-18.04.2012 w Warszawie w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym Gromada odbędzie się CEP® Poland 2012, Czysta Energia i Budynki Przyszłości – konferencja z towarzyszącą wystawą. Główne tematy to budownictwo energooszczędne, budynki inteligentne i modernizacja istniejących już budynków i zabytków.

SNB przedstawi w drugim dniu konferencji wyniki dotychczasowej dyskusji eksperckiej na temat modernizacji przepisów techniczno-budowlanych. 

Każdy z tematów CEP® Poland 2012 będzie zaprezentowany zarówno ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Firmy i eksperci z branży otrzymują możliwość prezentacji w ramach konferencji, której uzupełnieniem będzie wystawa o typowo informacyjnym charakterze.

Organizator planuje cztery konferencje.

"Inteligentny budynek - innowacyjne spojrzenie w przyszłość" ta konferencja zaplanowana jest na dzień 17.04.2012. Zaprezentowana będzie idea inteligentnego budynku i jej perspektywy na przyszłość. Eksperci przedstawią założenia architektoniczne inteligentnego budynku, techniki pomiaru, regulacji i sterowania jak także bezpieczeństwo i konserwacje takiego budynku. Budynki inteligentne wychodzą daleko w przyszłość pozostawiając człowiekowi tylko i wyłącznie funkcję kontrolną. Znawcy tematyki zaprezentują także, jak z budynku "starego" uczynić "inteligentny", co dla niektórych może wydać się abstrakcją, ale takie rzeczy są możliwe.

Konferencja "Energooszczędne budynki przyszłości" to przede wszystkim budynki pasywne, budynki o nieomalże zerowym zużyciu energii i budynki dodatnio energetyczne. Eksperci przedstawia również, jak poprzez modernizacje starych istniejących budynków uzyskać standardy budynków energooszczędnych.

"Termomodernizacja budynków zabytkowych - tradycja kontra nowoczesność; Rozwiązania pozwalające zachować wartość zabytkową budynku" to konferencja, przy tworzeniu której swój udział zadeklarowało miedzy innymi Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków i Instytut Dziedzictwa Narodowego. Tematem przewodnim będzie kwestia, czy można połączyć ze sobą energooszczędność i ochronę zabytków? A jeśli tak to jak to zrobić aby dany obiekt nie utrącił przy tym swojej wartości zabytkowej. 

Celem konferencji jest transfer wiedzy i zapoznanie uczestników z nowymi trendami w budownictwie energooszczędnym, "inteligentnym", innowacyjnymi produktami, jak też z kierunkami rozwoju przepisów prawnych i perspektywami, jakie dana branża ma przed sobą.

Więcej informacji na stronie organizatora

Kontakt:

REECO Poland Sp. z o.o.
ul. Bartycka 22B/21A
00-716 Warszawa
Tel:+48-22-266-02-16
www.cep-warsaw.com
bartkowski@reeco.eu

Organizator REECO Poland Sp. z o.o. to części grupy REECO z siedzibą w Niemczech i filiami w Salzburg/Austria, Bruksela/Belgia, Warszawa/Polska, Budapeszt/ Węgry i Arad w Rumunii. Od 1997 roku około 50.000 Ekspertów z 70 krajów uczestniczyło w targach i konferencjach organizowanych przez REECO. Więcej informacji na www.reeco.eu

Karolina Wójcik / SNB
opracowanie

Karolina Wójcik / SNB

image/svg+xml

Chcesz skomentować artykuł?

Napisz do nas